X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی

سلحشور

گلچین مطالب زیبای وب

کمیته یهودیان آمریکا مخالفت خود با برجام را اعلام کردند

کمیته یهودیان آمریکا مخالفت خود با برجام را اعلام کردند

کمیته یهودیان آمریکا اعلام کرد که بعد از مذاکرات و رایزنی‌های صورت گرفته به این نتیجه رسیدند که با توافق هسته‌ای ایران و ۱+۵ مخالفت کنند.

خبرگزاری فارس: کمیته یهودیان آمریکا مخالفت خود با برجام را اعلام کردند


به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، کمیته یهودیان آمریکا روز چهارشنبه (دیروز) اعلام کرد که تصمیم دارد با توافق هسته‌ای ایران و 1+5 (آمریکا، انگلیس،‌فرانسه، روسیه، چین بعلاوه آلمان) مخالفت کند.

روزنامه صهیونیستی «جروزالم‌پست» گزارش کرد، «دیوید هریس» مدیر اجرایی کمیته یهودیان آمریکا (AJC) اعلام کرد که این تصمیم بعد از «فرایند فشرده و کامل و روشنفکرانه رایزنی‌های خارجی و مذاکرات داخلی اتخاذ شد.»

طبق این گزارش،‌مذاکرات این گروه شامل نشست‌هایی با مقامات کلیدی دولت اوباما در مذاکرات هسته‌ای ایران و 1+5، «جان کری» وزیر خارجه آمریکا و «وندی شرمن» معاون کری و رئیس تیم مذاکره‌کننده آمریکا در مذاکرات هسته‌ای می‌شود.

هریس ادامه داد که رهبری کمیته یهودیان آمریکا به شدت به این نتیجه رسیده که با توافق هسته‌ای ایران مخالفت کند زیرا حمایت از این توافق، خطرات، نگرانی و ابهامات زیادی برای ما به همراه خواهد داشت.

وی تأکید کرد: گروه 1+5 با کنار گذاشتن موضع اولیه مذاکره‌ای خود مبنی بر لغو تحریم‌ها در قبال برچیده‌ شدن زیرساخت هسته‌ای ایران و جایگزین کردن آن با توقف موقت برنامه هسته‌ای ایران، در واقع موضع آینده ایران بعنوان یک کشور در آستانه تسلیحاتی شدن را تقویت کرده است.

ایران و 1+5 در 14 ژوئیه (23 تیرماه) در خصوص مذاکرات هسته‌ای ایران به یک جمع‌بندی رسیدند و کنگره آمریکا تا 17 سپتامبر (26 شهریورماه) مهلت دارد تا درباره متن توافق ایران و 1+5 رأی‌گیری کند.

تاریخ ارسال: پنج‌شنبه 15 مرداد 1394 ساعت 10:59 | نویسنده: Sajjad | چاپ مطلب
نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.